לאהוב יותר מדי

תתפלאו אך גם אהבה יכולה להיות לאחדים מאתנו סבל נוראי או ממש מחלה ממארת, אשר יש בכוחה לרוקן ולהסב לנו לא מעט צער ועצב. ישנם האומרים כי אהבה היא שחרור מפחד או היא המרפא לכל תחלואינו ומזור לכל פצעי הנפש אותם אנו נושאים עוד מילדות.

אהבה היא תמצית הריפוי ואם אפשר להגדיר אחרת: כל שיטות הריפוי הנודעות לנו, משתמשות באהבה כאמצעי להעברת כוחות לריפוי והחלמה של כל היצורים עלי אדמות בין אם הם בני אדם, חיות או אף צמחים.

אך אפשר בקלות לטעות על קנקנה, כאשר מדובר באובססיה סביבה. "לטפח אובססיה לגבי גבר ולכנות את אותה אובססיה בשם אהבה, לאפשר לה לשלוט ברגשות ובחלק גדול מההתנהגות, להכיר בכך שיש לזה השפעה שלילית על בריאותך ורווחתך ובכל זאת לגלות שאינך מסוגלת להשתחרר מהדבר ולהניח לו. פירוש הדבר למדוד את דרגת האהבה שלך על פי עומק ההתייסרות שלך" (מדברי אריקה יונג).

אם מצאת את עצמך אי פעם שקועה באובססיה לגבי גבר מסוים, יתכן ששיערת כי שורש האובססיה לא היה אהבה אלא פחד.

אני מכירה נשים, אשר נשארו במערכות קשר חולניות שעודדו לא פעם תלות נוראית וביטול עצמי. במערכות יחסים אלה לא פעם הודו הנשים, כי הן אלה האשמות בכל הסבל, אשר מציף אותן וכמו מגיע להן "לחטוף" מבן הזוג כל אותן עוולות שלא ארצה להרחיב עליהן את הדיבור.

"תופעת ה"אהבה יותר מדיי" היא תסמונת ברורה של מחשבות, רגשות והתנהגויות ויש בה סממנים המשותפים גל למתמכרים לסמים ולאלכוהול ", כך טוענת רובין נורווד, מחברת בספר "נשים שאוהבות יותר מדיי".

זוהי התמכרות לכל דבר ואינה קיימת רק אצל נשים, אלא גם גברים יכולים בהחלט לפתח נטייה לאובססיה בקשרים שלהם מתוך חוויות ילדות ודינאמיקה רגשית חריגות.

כאשר האהבה מתבטאת בסבל וכאב רבים סימן שאתן אוהבות יותר מדיי. אהבה יש בה להעניק ביטחון, תמיכה והיא מקור בלתי נדלה של כוחות והתחדשות. יש בה סגולות חיוביות ובונות. ללא הענקת אהבה תינוקות אינם מתפתחים כראוי.

"כשאתן סולחות לבן הזוג על מצבי הרוח הגרועים שלו, על הפגנת העצבנות שלו, על חוסר האכפתיות שלו או הזלזול שהוא מפגין ורואות אותם כבעיות הנובעות מילדותו האומללה, כשאתן מנסות להפוך למטפלת שלו – אתן אוהבות יותר מדיי".

קשרי אהבה מסוג זה מסכנים את בריאותנו הרגשית כמו גם את בריאותנו הגופנית. נשים רבות חושבות כי כך צריך להתנהל קשר אינטימי וקשה לעיתים לשכנע אותן כי הן "נכחדות ונעלמות" בתוך מערכת היחסים וכי לא דיי בכך שזהותן הפנימית מוכפשת ומשוללת כל תוקף, אלא גם גופן מאותת סימני מצוקה קשים בדמות מחלות מערכתיות קשות ומורכבות.

הספר "נשים שאוהבות יותר מדיי" מומלץ מאוד לקהל הקוראות והקוראים המעוניין להתחבר אל אותם רגשות המתעתעים בנו ומטשטשים את יופייה האמיתי של האהבה – מומלץ מכל הלב.וגם אתם הגברים יכולים לקרוא ובדוק כמה התופעה מדברת אליכם.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
סגירת תפריט